تبلیغات
به خرید - تربیت دانشمند قبل از شش سالگی!

به خرید

تربیت دانشمند قبل از شش سالگی!

بزرگترین دلیل گذاشتن كودكان در كلاسهای مختلف ، ترسی است كه والدین از عقب ماندن فرزندشان از دیگر بچه ها دارند. اما چرا نباید از فرزندانمان دانشمند بسازیم.

١. یك سال اول زندگی كودك تنها بر پایه حس می باشد. بین یك تا شش سال زندگی كودك بر پایه احساس و تخیل می باشد. نیاز كودك در شش سال اول پرورش تخیل و احساسات كودك ، یا همان هوش هیجانی است . و كودك تنها و تنها از طریق بازی رشد سالم روانی خواهد داشت.

٢. عقل كه پایه آموزش های علمی است از حدود شش سالگی ،كم كم به وجود می آید، كودك تخیل را كم كم رها می كند ،

و به سمت علم خواهد رفت. قبل از شش سالگی چون مغز رشد ،كافی برای فهم مفاهیم علمی ندارد آسیب به ، احساسات كودك كه نیاز به رشد دارند خواهد زد.

 

٣. اگر فرزند دو یا سه ساله شما تمایل به خواندن و نوشتن دارد بزرگترین دلیل، دیدن خوشحالی والدین است كه حكم تشویق برای كودك دارد. همانگونه كه ما تمام سعی خود را می كنیم ،فرزندانمان را از بیشتر جنبه های دیگر زندگی مانند ،

 رابطه جنسی دور نگه داریم چون واقف به آسیب هستیم .چرا آنها با دانشمند ساختن به دنیای بزرگ سالان پرت می كنیم!

٤. بازی كردن به كودك قوانین طبیعت و كشف دنیا و توانایی های خود را می آموزد كه هیچ علمی انرا به كودكان نخواهد اموخت.

٥. كودكانی كه وقت خود را به جای احساس و تخیل صرف آموزش علمی می كنند تبدیل به موجودات خارق العاده یی می شوند، كه سر بزرگ اما دستان كوچك دارند. كودكی كه به جای بازی پشت میز كلاس زبان نشسته ، و به جای اینكه با مداد نقاشی بكشد الفبا را آموخته ،رشد سالم روانی كه بین یك تا شش سال اول باید اتفاق بیافتد از دست خواهد داد.

٦. ریسك بزرگی وجود دارد به دلیل اضطرابی كه آموزش زودرس به كودكان می دهد باعث شود اضطراب با درس خواندن گره بخورد و كودك برای همیشه با آموزش و درس به مشكل بخورد.

٧. رقابت زیر شش سال باعث ایجاد حسادت و اضطراب در كودكان خواهد شد. رشته های انفرادی مثل ژیمیناستیك و باله به كودكی، كه باید در رابطه همكاری و بازی با دیگران رشد كند، ویژگی های كودكان خودشیفته و كمال پرستی را خواهد آموخت.

٨. احساسات خود را فرافكنی نكنیم. اینكه كودكم خوشحال است پشت میز بنشیند به جای آنكه بازی كند. یا مورد آموزش اكادمیك قرار بگیرد وقتی می تواند از خلاقیتش استفاده كند تنها احساسات شخصی ماست كه به بچه ها تعمیم می دهیم.

٩. كودكان همین چند سال را برای بازی و شادی وقت دارند.                                 @rava2020

 این تصور شما به عنوان یك بزرگ سال است كه كلاس های مختلف كودكتان را از خوشحالی كودكی دور نمی كند،

 زمانی متوجه می شوید كه هیچ راهی برای پس دادن ،كودكی آنها نیست.

١٠. زندگی اكر برای شما رقابت و دویدن اما هرگز نرسیدن و ترس از عقب ماندن از بقیه است این وحشت را به كودكان تحمیل نكنید.

١١. كودكان را وسیله پز دادن نكنید. پز دادن با كودك از آنها موجوداتی خالی با ظاهری پف كرده ،خواهد ساخت كه همان خودشیفتگی است.

١٢. از كودكی فرزندتان را تحت فشار برای رفتن به مدارس نمونه نكنید.

١٣. كودك شاد امروز انسان خوشبخت فرداست. كودك دانشمند امروز، انسان مضطرب فرداست ،كه شانس پیشرفت در بسیاری از زمینه های احساسی رو از دست داده است .

١٤. كودكی كه خواندن و نوشتن بلد است و به كلاس اول می رود. تنها بی حوصله گی و خستگی را از سال اول می آموزد.

١٥. خام تبلیغات صاحبان مهد كودك، یا كلاسهای آموزشی نشوید ،كه می توانند از فرزند شما نابغه بسازند و با آسیب ،به فرزندتان جیب آنها را پر پول نكنید.

١٦. شش سال اول زندگی كودك تحرك مهم ترین دلیل رشد است، كودكان را به جای پارك پشت میز ننشانید.

١٧. هر نوع آموزشی با بازی و تحرك و شادی برای كودك  بسیار عالی است. می توانید هر آنچه كه لازم می دانید ،را با بازی به فرزندتان بیاموزید.

منبع:30 سال معلمی-  دکترهلاکویی

 در کانال تلگرامی ما عضو شوید.  کانال تلگرام 

 

 


نوشته شده در تاریخ شنبه 1 مهر 1396 توسط ab azizi


  • paper | خرید رپورتاژ آگهی | buy Reproduction
  • فروش بک لینک رایگان | قالب وبلاگ